Pam Shaw i Dale Austin gośćmi Polskiego Stowarzyszenia Poligraferów!!!
Na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Poligraferów w sobotę 29 czerwca 2024r. gościli w Warszawie znani trenerzy z USA – Pam Shaw i Dale Austin. Dzięki ich obecności możliwe było zorganizowanie w Auli im. Jerzego Z. Holzera, przyjaznej naszemu Stowarzyszeniu, Szkole Głównej Handlowej, całodniowego szkolenia dla każdego z chętnych Członków PSP.
Pamela Shaw – licencjonowany poligrafer, była prezes i przewodnicząca Amerykańskiego Stowarzyszenia Poligraferów (American Polygraph Association/APA), od 15 lat zasiada w Zarządzie APA, jest jednym z dyrektorów APA oraz prezesem Shaw Polygraph Services, Inc., National Polygraph Academy (NPA) w Kentucky. Pełniła funkcję prezesa i wiceprezesa Kentucky Polygraph Association. Wiodący instruktor w Centrum Oceny Wiarygodności Ministerstwa Obrony Singapuru. Autorka i współautorka licznych opracowań na temat badań poligraficznych oraz stały gość seminariów międzynarodowych.
Dale Austin – poligrafer praktyk, pasjonat Directed Lie Questions, wykładowca i nauczyciel Amerykańskiego Stowarzyszenia Poligraferów(APA), Amerykańskiego Stowarzyszenia Poligraferów Policyjnych (AAPP/American Association of Police Polygraphists) oraz stowarzyszeń stanowych. Ekspert z zakresu badań poligraficznych wykonywanych na rzecz agencji federalnych, szkoleniowiec w amerykańskim rządowym centrum szkoleń i badań poligraficznych oraz dyrektor ds. kontroli jakości. Obecnie prowadzi prywatną działalność w ramach Austin Polygraph Training, konsultuje sprawy związane z badaniami poligraficznymi, prowadzi kursy na temat badań poligraficznych i kształci specjalistów poligraferów na całym świecie.
Wspólnie spędzony czas oraz specjalnie przygotowane na to spotkanie przez naszych Gości prezentacje pozwoliły na poszerzenie zakresu naszych umiejętności praktycznych. Liczne przykłady z codziennej pracy amerykańskich wykładowców stanowiły bezcenny materiał do utrwalenia i uporządkowania posiadanej wiedzy, zainicjowały żywą dyskusję oraz nasunęły, nam uczestnikom spotkania, wiele ciekawych pytań związanych ze stosowaniem na co dzień poligrafu.
Smakowite przekąski oraz sycący lunch podczas zaplanowanych przerw stały się dobrą okazją do podejmowania dyskusji kuluarowych, zacieśniły koleżeńskie więzy, integrowały środowisko poligraferów. Nasi wykładowcy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, rozmawiali, tłumaczyli, podkreślali aktywność i wysoki poziom uczestników szkolenia.
Jestem przekonana, że zaangażowanie zaproszonych mówców w przekazaniu nam wielu przydatnych informacji i wskazówek, znajdzie odzwierciedlenie w warsztacie pracy ekspertów i specjalistów wykonujących procedury badań poligraficznych.
Za obecność na szkoleniu dziękuję naszym Kolegom poligraferom, którzy nie są Członkami PSP, lecz tego dnia postanowili być z nami, aby razem uczyć się, dzielić własnym doświadczeniem i dyskutować w grupie praktykujących poligraferów.
Uczestnicy szkolenia otrzymali Certyfikaty ukończenia 7-godzinnego szkolenia w zakresie profesjonalnych technik i procedur badań poligraficznych.
Certyfikaty zostały wydane przez Pam Shaw, dyrektora National Polygraph Academy (NPA) oraz współprowadzącego NPA, Dale Austina.
dr Renata Dąbrowska